Płytki drugi gatunek - dlaczego to dobry pomysł?

Płytki drugi gatunek – dlaczego to dobry pomysł?

Płytki drugi gatunek – to coraz częstsze zapytanie pojawiające się w Internecie.

W dobie dość ciężkich czasów, ze względu na wojnę na Ukrainie, kryzys energetyczny, szalejącą inflację i wszechobecną drożyznę, należy szukać ekonomicznych, a jednocześnie sprawdzonych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań, które możesz wykorzystać podczas remontu, lub urządzania domu są płytki drugiego gatunku. 

Każdy kto w dzisiejszych czasach wykańcza, lub remontuje łazienkę, mieszkanie, a także cały dom wie, że produkty z dnia na dzień potrafią drożeć. Przeznaczony budżet stale musi się rozszerzać. 

Płytki drugiego gatunku znajdują coraz większą liczbę zwolenników, nie tylko ze względu na swoją atrakcyjną cenę.

Płytki drugi gatunek

Czym różnią się płytki drugiego gatunku od pierwszego?

Klienci nierzadko są zdziwieni, kiedy mają do czynienia z płytkami drugiego gatunku. Często sami nie potrafią wskazać różnicy pomiędzy pierwszym, a drugim gatunkiem. Mało widoczne rysy, czy ubytki,  bez problemu da się ukryć fugą, lub odpowiednim cięciem.

Niewielkie defekty wizualne, materiałowe i kolorystyczne często są w ogóle niewidoczne na pierwszy rzut oka. Dodatkowo ich cena jest w stanie przekonać do siebie nawet najbardziej wymagających klientów. 

To sprawia, że płytki drugiego gatunku są coraz częstszym wyborem klientów, którzy mogą cieszyć się produktem wysokiej jakości, renomowanych producentów.

Powszechnie przyjmuje się, że płytki drugiego gatunku niespełniający normy PN-EN 1441. 

Zgodnie z tą normą płytki mogą mieć niewielkie defekty materiałowe, bądź też kolorystyczne. Z kolei pierwszy gatunek gwarantuje najwyższą jakość – aby mogła ona zostać spełniona, płytka należąca do tej kategorii musi spełnić szereg wymagań. 

Natomiast płytki drugiego gatunku mogą posiadać nieliczne wady,  takie jak:

  • pojedyncze nakłucia
  • minimalne krzywizny boków
  • praktycznie nierzucające się w oczy różnice odcieni. 

Atuty płytek drugiego gatunku

Różnica pomiędzy płytką pierwszego, a drugiego gatunku może być ledwo zauważalna. Ze względu na to jednak, że może być nieidealna, jest zaliczana do drugiego gatunku. Płytki drugiego gatunku, mimo swoich często niezauważalnych mankamentów w oczywisty sposób spełniają swoją funkcję. Pod tym względem niczym nie różnią się od płytek I gatunku. 

Drugim głównym atutem tych płytek jest ich cena. Płytki te potrafią być nawet o połowę tańsze – w porównaniu z płytkami pierwszego gatunku. To w oczywisty sposób  przełoży się na znaczną oszczędność w budżecie.

Atuty płytek drugiego gatunku

Opinie klientów – płytki drugi gatunek

Przeglądając liczne fora internetowe spotykamy się w głównej mierze z bardzo pozytywnymi opiniami klientów, którzy zakupili płytki drugiego gatunku. Najczęściej możemy przeczytać, że jest to okazja, aby zakupić wysokiej klasy produkt, renomowanego producenta w dużo niższej cenie. Klienci chwalą się także efektami  zdjęciowymi tego rodzaju płytek, ze swoich wnętrz – i to najbardziej potrafi przekonać (do tej pory) mniej zdecydowane osoby. 

Płytki drugiego gatunku z rabatami nawet o -70% zakupisz TUTAJ. 

Przeczytaj także:

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *