nowoczesna kuchnia

Jakie płytki do kuchni na ścianę

Jakie płytki do kuchni na ścianę – to często pojawiające się pytanie podczas aranżacji kuchni. 

Sprawdź w poniższym wpisie na co warto zwrócić uwagę, oraz jakie obecnie panują najnowocześniejsze trendy. 

Kuchnia nazywa jest sercem domu. Coraz częściej stanowi otwartą przestrzeń, w połączeniu z salonem i jadalnią. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie jej elementy były atrakcyjne wizualnie, ale i łatwe w utrzymaniu czystości. Poza tym istotne elementy w tym pomieszczeniu powinny być wytrzymałe, a także odporne na wysokie temperatury. Warte podkreślenia jest to, że decydując się na płytki na ścianę mamy pewność, że będą one odporne na pare wodną, oraz wilgoć. Nie wymagają także dodatkowej pielęgnacji, oraz impregnacji. Do ich wyczyszczenia często wystarczy sama ścierka z wodą, lub płynem usuwającym tłuszcz. Istotne jest też to, że takie rozwiązanie będzie nam służyć na lata. 

Najważniejszą kwestią przy wyborze płytek do kuchni na ścianę jest ich funkcjonalność. Walory estetyczne są istotne, ale na pierwszy plan powinna wysuwać się łatwość w ich czyszczeniu. Istotny jest także dobór odpowiedniego odcienia fug. Coraz częściej stosuje się fugi o szarym, beżowym lub ciemniejszym odcieniu niż biel, aby uniknąć widoczności większych zabrudzeń. 

Jakie płytki do kuchni na ścianie

Płytki do kuchni na ścianę 60×60

Ogromny wybór płytek w standardowym rozmiarze 60×60 znajdziesz TUTAJ

Do wyboru wiele rodzajów płytek takich jak: płytki drewnopodobne, płytki imitujące marmur, lub beton, płytki kolorowe, lub w wielu odcieniach beżu oraz szarości. 

Płytki ścienne do kuchni wzory

płytki ścienne do kuchni wzory
źródło: Pinterest

Najczęstszym wyborem klientów są płytki w kształcie kafelek, które są wykorzystywane zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i tych z wiejskim klimatem. 

Coraz częściej są wykorzystywane także mozaiki, gdyż ze względu na ich mnogość wzorów wszelkie zanieczyszczenia są mniej widoczne. 

Jeżeli zależy Ci na bardziej jednolitej powierzchni, możesz wykorzystać płytkę wielkoformatową – np. imitującą ponadczasowy marmur. Wiele tego typu inspiracji możesz znaleźć na Pintereście. Dodatkowo marmur pięknie komponuje się z drewnem. Dlatego też w przypadku wyboru płytek imitujących drewno na podłodze, lub wszelkich drewnianych dodatków kuchennych, całość będzie wyglądać bardzo naturalnie, i przytulnie. W  tym sezonie będą także królować ziemiste kolory, dlatego wszelkie odcienie beżu, w połączeniu z szarością, będą wpasowywać się w najnowsze trendy, dodatkowo stwarzając poczucie głębi i przestrzeni. 

Jakie płytki do kuchni między szafkami

Między szafkami, a szczególnie w okolicach gdzie może dojść do zabrudzenia tłuszczem rekomenduje się stosowanie płytek o gładkiej powierzchni. Warto także wspomnieć o najnowszym rozwiązaniu, w którym zamiast górnych szafek pozostawiamy jedynie przestrzeń na długą półkę. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w długich i wąskich kuchniach.

Płytki do kuchni na ścianę galeria 

Poniżej przedstawiamy możliwe aranżacje, z wykorzystaniem płytek dostępnych w naszym sklepie.

https://www.plytki123.pl/index.php/ceramika-gres-rancho-c-1066_3457

https://www.plytki123.pl/index.php/tubadzin-majolika-c-177_1400_1780

https://www.plytki123.pl/index.php/domino-tubadzin-cobro-c-11_3516

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *