łazienki inspiracje

Łazienki inspiracje – Najnowsze trendy na 2023 rok

Łazienki inspiracje. Powrót do natury, i sposoby na przełamanie monotonii.

Łazienka jest miejscem, które powinno być nie tylko funkcjonalne, ale i wizualnie odpowiadać naszym upodobaniom. Z tego pomieszczenia korzystamy codziennie – dla niektórych to miejsce także do relaksu np. podczas gorącej kąpieli, czy orzeźwiającego prysznica. Ta strefa relaksu znalazła uznanie w trendach na rok 2023r. –  nawiązanie do natury ma koić nasze zmysły. 

łazienki inspiracje

Minimalistyczne wykończenie mogą przełamywać  odważne kolory, takie jak: pomarańczowy, czerwony, czy niebieski, które będą modne w nadchodzącym sezonie.

Przełamanie monotonii będzie możliwe także dzięki płytkom w geometryczne wzory – to propozycja dla osób lubiących nieszablonowe rozwiązania. 

Dla osób z bardziej minimalistycznym podejściem zalecane są dodatki z  kamienia, drewna, czy wikliny. W tym sezonie  nie zabraknie także skórzanych akcentów. 

Najmodniejsze kolory łazienek

W nadchodzącym sezonie najmodniejsze będą naturalne kolory. Bedą królowały ziemiste kolory – takie jak  piaskowy, oliwkowy, morski, czy odcienie beżu i brązu. 

Z ciemniejszych odcieni popularny będzie szary, oraz kolor czarny z kamienną strukturą. 

Wciąż ponadczasowe drewno i w tym sezonie nie straci swojego uroku. 

W 2023r. wnętrza inspirowane naturą,  przełożą się na minimalistyczne, i piękne w swej prostocie pomieszczenia.

Na uwagę zasługuje także kolor brzoskwiniowy, który ma częściej gościć w naszych domach w 2023r. Płytki monokolor znajdowały już uznanie w naszych wnętrzach, ale ten odważny kolor ma być alternatywą dla różowych wnętrz, które często wydawały się zbyt cukierkowe. 

Wspomniane wcześniej  kolory takie jak czerwony, pomarańczowy, czy niebieski będą stanowiły propozycje dla odważniejszych klientów, którzy lubią eksperymentować z wnętrzami, i nie przewidują remontów raz na kilkanaście lat.

Łazienki – inspiracje i trendy na rok 2023 

Ziemiste kolory i odważniejsze akcenty będą łączone z minimalistycznymi dodatkami. Na pierwszy plan będą wychodzić okrągłe lustra z podświetleniem, które w przypadku wyboru płytek o kamiennej strukturze dodatkowo będą podkreślać ich piękno. 

łazienki aranżacje

Pozostałe kwestie dotyczące aranżacji łazienek w 2023r. będą skupione wokół bezdotykowej armatury, płytek wielkoformatowych, płytek imitujących marmur, a także okrągłych umywalniach, i wszelkich mebli o obłych kształtach. Kolejny naturalny akcent mają stanowić żywe rośliny.

Małe łazienki aranżacje

W najnowszych trendach także powraca się do klasycznej bieli, oraz różnych natężeń szarości. Przełamanie tego rodzaju wnętrza nasyconym kolorem, może stanowić dodatek, lub być motywem przewodnim. Jednak minimalizm wciąż powinien odgrywać największą rolę.

W niewielkich pomieszczeniach im mniej wzorów, i dodatków tym lepiej.

Mała łazienka powinna charakteryzować się lekkością. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *