nowoczesna_lazienka

Czarna łazienka z drewnem

Czarna łazienka z drewnem stała się w ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem. Połączenie czerni, czyli klasycznej elegancji z ocieplającym wnętrze drewnem zyskuje coraz więcej zwolenników. Czerń powoli wypiera klasyczną biel – i staje się jej bardziej wyrafinowanym odpowiednikiem. 

Jeżeli wybierzemy ciemne odcienie płytek dużych rozmiarów,  stworzymy poczucie przestrzeni nawet w mniejszych pomieszczeniach, choć wciąż pozostanie ono klimatyczne.

Połączenie czerni z drewnem tworzy ponadczasowe rozwiązanie. Do czarnej łazienki, można zastosować drewno nie tylko w dodatkach, ale i wykorzystać drewniany element ścienny. W ciemnych łazienkach często też zachowuje się płynne przejście za pomocną drewnianych płytek. Wykańczając płytkami imitującymi drewno jedną ścianę, wraz z podłogą. Dzięki czemu wszelkie zabrudzenia na podłodze są mniej widoczne, w porównaniu do jednolitej czarnej powierzchni. 

czarna łazienka

Jakie dodatki do czarnej łazienki z drewnem?

Do tego połączenia najczęściej stosowane są marmurowe lub złote elementy, które dodatkowo sprawiają, że pomieszczenie wygląda luksusowo. Czarna łazienka z ciemnymi dodatkami może zbyć przytłoczyć wnętrze i stworzyć wrażenie klaustrofobicznego pomieszczenia. Jednak umiejętnie dodając kontrastowe dodatki, możemy uzyskać poczucie głębi. 

Z dodatków w łazienkach sprawdza się także duże lustro. Ostatnim bestsellerem są duże okrągłe lustra z podświetleniem, które nadają wnętrzu intymny charakter.

Czarna łazienka z drewnem, zostaje zestawiana także z żywymi roślinami, wówczas uzyskujemy bardziej naturalny klimat. 

Połączenie czerni z drewnem często przełamuje się bielą. W szczególności w tym celu dla przełamania czerni wykorzystuje się białą umywalkę, oraz sedes. Popularne stają się umywalki wolnostojące, które dzięki jednolitej formie wyglądają bardzo estetycznie. 

Czarna armatura w czarnej łazience z drewnem

Wbrew pozorom często stosuje się takie połączenie, które okazuje się bardzo praktyczne. Wszelkie zacieki na matowej czarnej armaturze są mniej widoczne niż na jej wcześniejszych odpowiednikach w kolorze srebrnym.

W łazienkach tego typu często wykorzystuje się armaturę podtynkową. Minimalistyczna forma wygląda bardzo estetycznie, i pozwala na zachowanie większej czystości. Popularne są także baterie o zaokrąglonych kształtach. 

Polecamy matową czarną płytkę marki RAKO, o uniwersalnym wymiarze 60x60cm. 

czarna_lazienka_z_drewnem

Przeczytaj także:

Łazienki inspiracje – Najnowsze trendy na 2023 rok

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *