duże płytki - nie tylko do salonu

Duże płytki – nie tylko do salonu

Coraz częściej klienci wybierają duże płytki – zarówno do większych, jak i mniejszych powierzchni. Główną zaletą tego rodzaju płytek jest to, że optycznie powiększają przestrzeń. 

Zostaje także do minimum zniwelowana widoczność fug, co przyczynia się do powstania niemalże jednolitej przestrzeni. 

duże płytki w łazience

Nowe trendy stawiają przede wszystkim na proste, surowe formy, oraz otwarte przestrzenie – w tej roli idealnie odnajdują się płytki wielkoformatowe. 

Płytki tego rodzaju produkuje się w coraz większych rozmiarach.

Za płytki dużego rozmiaru uznaje się już kafelki, które przekraczają powierzchnię 1600 cm3. 

Idealne na każdą powierzchnię

Płytki te stanowią propozycje wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg. Znajdują zastosowanie zarówno w salonach, holach, jak i łazienkach czy kuchniach. 

Zalety tych płytek, można wykorzystać w pomieszczeniach, w których może pojawiać się duża wilgotność powietrza, w takich jak kuchnia, czy łazienka. Wówczas, minimalna ilości fug,  w jeszcze większej mierze ułatwia utrzymanie czystości. 

Płytki XXL coraz częściej stanowią element dekoracyjny na ścianach, szczególnie we wnętrzach o industrialnym, lub surowym charakterze.

Dzięki coraz większemu uznaniu, producenci mają w swoich ofertach coraz większą ilość wzorów, kolorów, czy faktur. Popularne są płytki imitujące marmur, czy kamień. Dzięki temu dodatkowo podkreśla się przestronność danej powierzchni.

Duże płytki – zalety i wady

duże płytki - wady i zalety

Podsumowując, zalet płytek XXL jest z całą pewnością więcej niż wad. 

Minimalna widoczność fug, łatwość w utrzymaniu czystości, wizualnie powiększona przestrzeń to tylko niektóre z walorów tych płytek.

Natomiast  co do wad,  a rączej pewnych trudności moglibyśmy zaliczyć kwestie ich położenia, oraz odpowiedniego podłoża. 

Należy wziąć pod uwagę, że płytki dużego formatu muszą zostać położone przez specjalistów. Należy w tym aspekcie wybierać osoby z doświadczeniem, aby uniknąć zniszczenia materiału. Poza tym, powinniśmy dysponować w miarę równą powierzchnią, aby była możliwość położenia tego rodzaju płytek. 

Ceny płytek wielkoformatowych również są większe, od tych standardowych, jednak należy wziąć pod uwagę, że będzie nam potrzebna mniejsza ich ilość – w porównaniu do klasycznych produktów. 

W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów płytek XXL w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź TUTAJ.

Przeczytaj także:

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *