mała łazienka z prysznicem jasna

Mała łazienka z prysznicem

Mała łazienka z prysznicem jest  dużym wyzwaniem. Wówczas przestrzeń należy zaaranżować tak, aby była funkcjonalna i spełniała nasze estetyczne oczekiwania. 

Najczęściej do małych łazienek wybierane są jasne barwy, które optycznie powiększają przestrzeń. Jednak coraz bardziej popularnym trendem są ciemne łazienki. Umiejętne dobranie dodatków, czy armatury powoduje, że uzyskujemy głębie nawet w małych pomieszczeniach. 

Projektując małą łazienkę należy wziąć pod uwagę najbardziej funkcjonalne rozmieszczenie ceramiki sanitarnej, oraz armatury. 

Korzystnym rozwiązaniem w mniejszych pomieszczeniach są stelaże podtynkowe oraz podwieszane misy WC. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz nieco przestrzeni (chociażby wizualnie), ale także ułatwisz sobie utrzymanie czystości. 

Wybierając prysznic do małej łazienki zyskujemy nie tylko miejsce, ale i oszczędzamy dużą ilość wody – w porównaniu do kąpieli w wannie. Dodatkowym plusem jest to, że z prysznica mogą korzystać osoby w niemalże każdym wieku. Z wanny osoby w podeszłym wieku mogą korzystać z większą trudnością. Z kolei chcąc nieco bardziej zrelaksować się pod prysznicem powinniśmy wybrać opcję z hydromasażem. 

Obecnie modnym rozwiązaniem jest pozostawianie otwartej przestrzeni prysznicowej, bez montowania szyb. Jeżeli tylko układ łazienki pozwala na taką opcję warto z niej skorzystać w przypadku małej łazienki – taki zabieg dodatkowo powiększy przestrzeń. Dodatkowo wykorzystaj odpływ liniowy, zamiast brodzika –  będzie to estetyczne i nowoczesne rozwiązanie.

mała łazienka z prysznicem inspiracje

Duże płytki do małej łazienki z prysznicem?

Mimo, iż do tej pory wielu ekspertów odradzało swoim klientom duże płytki do małych pomieszczeń, w ostatnim czasie płytki wielkoformatowe zyskują na popularności, i są stosowane nawet w małych łazienkach. Brak dużej ilości fug, pozwala na uzyskanie jednolitej przestrzeni, a to pozwala na jej optyczne powiększenie. 

W małych łazienkach często dla powiększenia przestrzeni wykorzystuje się  lustra dużych rozmiarów. Często umieszcza się je na najdłuższej ścianie. W momencie kiedy mamy na prawdę mało miejsca w łazience, możemy zakupić szafkę z lustrem, taki produkt będzie bardziej funkcjonalny. 

Dodatkowo pamiętaj, aby ukryjć większość akcesoriów łazienkowych. Zbyt duża ilość dodatków, nie dość, że będzie nieestetyczna, to w dodatku przytłoczy wnętrze. 

Ważne jest także odpowiednie oświetlenie, wskazuje się, że odpowiednia temperatura barwowa to 4000-5500K. Ostatnim trendem jest wykorzystanie podświetlanego lustra, wówczas można dostosować odpowiednią barwę,  a także jej natężenie. 

mała łazienka inspiracje

Mała łazienka z prysznicem inspiracje

(zdjęcia pojawią się wkrótce)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *